
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.87 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 1.8 V/µs |
| Operating Supply Current | 2.3 mA |
| Input Bias Current | 13 µA |
| Nominal Supply Current | 722 µA |
| Gain Bandwidth Product | 950 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 900 µV |
| Voltage Gain | 26.02 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 85 dB |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 60 dB |
| Amplifier Type | Current Sense Amplifier |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
